Паоло Роверсі - фотограф календаря Pirelli 2020

Паоло Роверсі - фотограф календаря Pirelli 2020

Опубліковані перші фотографії зі зйомок календаря Pirelli на 2020 рік. Автором 47 видання став італійський фешн-фотограф Паоло Роверсі (Paolo Roversi). 

Фотограф Паоло Роверсі (Paolo Roversi)

Календар Pirelli вже давно став самостійним культурним феноменом: починаючи з 1964 року бренд запрошує кращих фотографів і моделей, кожен раз розповідаючи за допомогою календаря нову незвичайну історію.  

Тема цього року - «У пошуках Джульєтти». Натхненням для першого італійського фотографа проекту Календаря Pirelli («The Cal» ™) послужила головна героїня відомої в усьому світі шекспірівської драми про любов, силу, молодість і красу. У зйомках календаря 2020р. взяли участь актриси і співачки різних культур і країн. Автор «The Cal» ™ 2020 представляє Джульєтту в ідеальній кастинг-сесії через дії, пози, спів. Кожна героїня по-своєму інтерпретує запропоновану роль через особисті емоції, художню форму, свою особистість і характер.  

Паоло Роверсі вибрав 9 інтерпретацій відомого на весь світ образу. Головними героїнями «У пошуках Джульєтти» стали американські актриси Крістен Стюарт, Індія Мур і Яра Шахіді; британські актриси Емма Уотсон, Клер Фой і Міа Гот; співачка з Китаю Кріс Лі, іспанська співачка Розалія і франко-італійська художниця Стелла Роверсі.  

«Тут немає Ромео, є тільки Джульєтти, які приходять на кастинг, відповідають на питання і розкривають свою версію персонажа, перш ніж прочитати уривок з трагедії в костюмі, - розповідає фотограф. - Було дуже зворушливо бачити актрис цього рівня на прослуховуванні, наче це був їх перший кастинг. У цьому є щось настільки невинне, наївне і щире, що дійсно нагадує Джульєтту». 

Зйомки проходили у Вероні і Парижі у травні 2019 року. Увесь знімальний процес зайняв близько тижня. Разом із кадрами зі зйомок з'явився відеоролик, в якому героїні читають уривок з «Ромео і Джульєтти». Роверсі зазначив, що його пошуки Джульєтти будуть тривати нескінченно. «Я думаю, що в кожній жінці є своя внутрішня Джульєтта, - говорить він. - Врешті-решт, історія про любов, а Джульєтта - це мрія». У 2019 автором календаря був Альберт Уотсон, а тема носила назву «Сила мрії». 

Світ моди знає фотографа Паоло Роверсі як загадкову і таємничу особистість. Його дуже мало хто знає в обличчя, але фірмовий почерк майстра відомий дуже багатьом. Саме цей почерк затребуваний найвідомішими модними журналами. Зйомка усіляких фешн-показів мало цікавить Роверсі, бо він творить виключно заради задоволення. Через це, його навіть порівнюють з Рафаелем. Гроші мало цікавлять майстра. Він навіть найняв менеджера, який завідує фінансами, щоб сам Паоло не відволікався на такі «дрібниці». Однак вартість фешн-зйомок важко назвати дрібницею. Та охочих замовити послуги цього фотографа в світі чимало, - Паоло Роверсі один з найбільш затребуваних фешн-фотографів у світі. 

Паоло Роверсі народився 25 вересня 1947 року в маленькому місті Равенна, який знаходиться в північній частині Апеннінського півострова (Італія). У підлітковому віці разом з батьками Паоло відправився на відпочинок до Іспанії. Саме там він захопився мистецтвом фотографії. Хлопчина настільки зацікавився фотографією, що повернувшись додому, разом зі своїм приятелем Батиста Мінгуцци організував фотолабораторію в підвалі свого будинку. Перші уроки Паоло Роверсі отримав від місцевого фотографа, годинами не виходячи з його фотостудії. 

У 1970 році молодий фотограф вже зарекомендував себе хорошим портретистом, а також почав співпрацювати з Associated press. 1971 ознаменував для Роверсі новий виток його кар'єри. У Равенні відбулася зустріч із Пітером Кнаппом, редактором журналу Elle. Восени 1973 року він запросив талановитого фотографа в Париж, де Роверсі залишився назавжди. 

 У Парижі Паоло починав свою діяльність з того, що працював звичайним репортером в агентстві Huppert. Через деякий час він набув зв'язків і наблизився індустрії модної фотографії. На той момент Роверсі був захоплений фотожурналістикою і мало що знав про фешн-фотографію. Але познайомившись з роботами Ньютона, Пенна, Аведона і багатьох інших, щиро перейнявся цим жанром.

Паоло Роверсі знав, що для того, щоб стати знаменитим фотографом в новому для нього жанрі, потрібно, перш за все, вчитися. Тому в 1973 році він влаштувався помічником до фотографа з Англії Лоренса Секманна. Характер Секмана був дуже важким, тому всі колишні помічники не витримували більше тижня. Роверсі же був з ним до останнього, весь час вбираючи безцінний досвід майстра. І саме Секманн дав Роверсі безцінний урок про те, що камера повинна бути статичною, але фотограф – вільним і динамічним. Цією мудрістю Роверсі користується все життя. Паоло зрозумів, що треба постійно вигадувати щось нове, адже копії нікому не цікаві. Після того, як Лоренс Секманн пішов з життя, Паоло почав займатися «сольною кар'єрою». Він працював на Depeche Mode, Elle і Marie Claire. Всесвітня популярність прийшла в 1980 році, завдяки контракту з Christian Dior. Саме тоді Роверсі вперше провів зйомку на Polaroid, який дозволив отримати знімки з найбільш непередбачуваною передачею кольору. Саме ці фотографії принесли йому всесвітню популярність. Знімки італійського фотографа з ефектом сепії створили його унікальний стиль, що поєднує реалізм і ілюзію. Роверсі відомий роботою для великих брендів, починаючи від Giorgio Armani до Vera Wang. Серед його героїнь - Ріанна, Бьорк, Енні Леннокс, Тільда Суїнтон, Кейт Мосс та інші зірки світового масштабу.  

Техніка Роверсі заснована на великих витримках і використанні світлової кисті. В основному фотограф використовує природне світло і джерела постійного освітлення. Його винахід - використання ліхтарика MagLite.

«При роботі в студії завжди слід починати з основного джерела - для мене це завжди сонце, навіть якщо я працюю з лампами розжарювання або прожекторами. Насамперед я намагаюся зрозуміти, як буде виглядати моя модель при освітленні сонцем - оцінити кут, під яким падає світло, його яскравість, напрямок, розташування тіней. Тільки після цього я можу приступити до роботи зі світлотіньовим малюнком, додати якісь відображення або додаткові джерела світла», - каже Роверсі.

Цікава його особлива техніка використання кишенькового ліхтарика.
«Працюючи з ліхтарем, я повністю відмовляюся від інших джерел світла і рухаюся в темряві. Важливо продумувати, як довго буде висвітлюватися та чи інша частина тіла моделі. Точність рухів ліхтарем теж дуже важлива - від неї безпосередньо залежить якість світлотіньового малюнка. Це в чомусь схоже на малювання олівцем. Письменник, художник або композитор наповнює якимось сенсом біле полотно. Для мене ж фотографія - це чорне полотно, на якому я пишу світлом - в тому числі за допомогою ліхтарика», - ділиться своїми секретами фотограф.

Але майстер заявляє, що, перш за все, його секрет - це не техніка, а моделі. Роверсі розкриває в своїх об'єктах зйомки внутрішній світ. Часом, з чотирьох сотен моделей, які приходять на кастинг, майстер не вибирає жодної. Така скрупульозність і увага до дрібниць не могли не відбитися на якості робіт фотографа. Роверсі вважає, що знімок залежить більше не від фотографа, а від моделі.

На знімках Паоло важко знайти усміхнені обличчя. Більш того, в більшості випадків вони сумні, але при цьому прекрасні. Незвичайний світ, створений Роверсі дуже тонкий і крихкий, що від найменшого подиху здається що він зникне. При цьому, фотографії Паоло Роверсі завжди були затребувані найпопулярнішими глянцевими журналами. Серед них: New York Times Magazine, Vogue, W Magazine, ID тощо. Цей список занадто великий, щоб вмістити в статтю. Крім того, Роверсі відзняв величезну кількість рекламних кампаній для іменитих будинків моди і різних брендів. Сьогодні глянцеві журнали готові витрачати до € 40 тис. За його фешн-зйомку в 12-16 смуг, а авторський відбиток його роботи колекціонерові обходиться не менш ніж в € 10 тис. 

Навчитися ефективно користуватися світлом - важливий щабель для кожного фотографа, ніщо не замінить розуміння того, як працює освітлення і як використовувати його в інтересах своєї роботи. Майстер-клас по студійному портрету з жорстким скульптурним світлом буде корисний усім, хто хоче навчитися бачити світло в своїх фотографіях, розуміти, як привернути увагу глядача за допомогою освітлення, як створювати композиційні акценти і гармонію. 

Как экспортировать фото из лайтрума
Как ускорить работу Lightroom?

Читайте также: