Чарльз Клайд Еббетс: фотограф - "руфер" 30-х років ХХ ст.

Чарльз Клайд Еббетс: фотограф - "руфер" 30-х років ХХ ст.

Усі ми добре знайомі з фотографією «Обід на вершині хмарочоса», де зображені 11 будівельників, які сидять на балці на великій висоті. Але чи багато хто з нас знає автора цього знаменитого знімка? Його зробив Чарльз Клайд Еббетс, і найдивовижніше, що протягом понад 70 років, аж до 2003 року, знімок в архівах носив статус «невідомого фотографа». 

Чарльз Клайд Еббетс (Charles Clyde Ebbets) - одна з легенд американської фотографії. Сміливець, авантюрист, шукач пригод, невтомний трудяга, він перепробував у своєму житті практично все, що пахло ризиком і загрожувало його життю.

Фотограф Чарльз Клайд Еббетс, 1932 р.

Чарльз Клайд Еббетс народився 18 серпня 1905 року в місті Гадсден, штат Алабама. Мати називала його маленьким авантюристом і великим хитруном з ненаситною цікавістю. Крім того, хлопчисько любив над усіма жартувати і реготати над своїми витівками. Він купив перший фотоапарат у віці 8 років, записавши його на рахунок своєї матері, яка працювала в місцевій аптеці. Це коштувало йому добрячої прочуханки, - такої, що він тиждень не міг сидіти, і в школі змушений був стояти біля своєї парти.

Коли йому виповнилося 15, батько взяв його працювати в газету фотографом. Чарльзу сподобалося бігати з фотоапаратом, але батько обмежував його свободу. Через рік він пішов з дому і переїхав в Монтгомері, штат Алабама, щоб почати працювати самостійно репортером в міській газеті. Саме тоді він почав заробляти на життя фотографією. Але незабаром полювання за містечковими новинами набридла молодому фотографу. У 1922 році він покинув Алабаму і попрямував в штат Флорида, де продовжував працювати фотографом, а також зацікавившись кінематографом спробував свої сили в якості оператора і актора. У 1924 році лихий зовнішній вигляд Чарльза і очевидна впевненість у собі привели його до декількох успішних ролей у фільмах. Еббетс взяв собі акторський псевдонім Уоллі Ренні.  

Він знімав кіно і знімався у фільмах поки і цей вид діяльності йому не наскучив. Він заявив, що його доля, це фотоапарат і протягом наступних кількох років фотографував, подорожуючи по всій південно-східній частині США. Але оскільки однієї фотографії йому було замало, він зайнявся спортом - став автогонщиком, почав літати на літаку, захопився полюванням і риболовлею, виграв чемпіонат з боротьби. І ніколи не випускав з рук фотоапарат. Він здобув популярність серед редакторів газет і журналів як відчайдушний хлопець, який може зробити такі знімки, які іншим фотографам можуть наснитися тільки у найстрашніших снах. Він працював у штаті декількох великих американських видань. Тож не дивно, Чарльз все ж примудрився пошкодити собі хребет, під час одного зі своїх запаморочливих трюків. Безстрашний фотограф провів у лікарнях кілька виснажливих місяців. 

У 1927 році він бере участь у ризикованому ралі по болотах і грунтових дорогах Флориди. Активно фотографує тваринний світ штату: птахів, алігаторів, пантер, оленів тощо. Фотограф підбирався до тварин дуже близько, щоразу наражаючись на небезпеку. Але Чарльз знімав зі спалахом і лякав усіх зубастих і кровожерливих хижаків своїм великим фотоапаратом. Еббетс подружився з племенами місцевих індіанців семинолів, які в цей час конфліктували з федеральним урядом через територіальні утиски і байдужість до їхніх проблем. Він постійно говорив про любов до цього дикого регіону. Його знімки друкували по всій Америці. В результаті, він змусив уряд країни звернути увагу на ці місця. І багато в чому завдяки діяльності неспокійного фотографа було вирішено оголосити ці території національним заповідником, а також була розроблена програма допомоги індіанцям.

З тридцятих років Чарльз співпрацює з New York Times, New York Herald Tribune, Chicago Tribune. У 1932 році він був призначений керівником проекту з фотофіксації будівництва Рокфеллер-центру в Нью-Йорку. Його робота полягала у створенні яскравих образів, які повинні були привернути увагу до центру. У цей же час він зняв свою найвідомішу серію «Construction Workers Lunching on a Crossbeam» (Обід на вершині хмарочоса). Тоді він здивував будівельників абсолютною відсутністю страху висоти. Як і вони, Чарльз ходив по балках, що висять на величезній висоті над містом, чіплявся за якісь конструкції, що стирчать над безоднею і фотографував. Найвідоміше фото з цієї серії фотограф зробив на висоті 69 поверху. 

 Правда, з часом ім'я автора забули і знімки стали підписувати: «Невідомий». Тільки в 2003 році на замовлення архіву «Bettman», приватне детективне агентство відновило авторство фотографій. Для того щоб довести, що знімок належить Чарльзу Еббетсу, його сім'я знайшла оригінали рахунків-фактур з роботи в Рокфеллерівському центрі , а також оригінальні скляні негативи.

У 1935 році він став штатним фотографом Associated Press. І в тому ж році зняв жорсткий репортаж про ураган, що обрушився на Флориду. Тоді загинуло понад 400 осіб. У цьому ж році він заснував професійну спілку фоторепортерів і став першим її президентом. 

Під час Другої світової війни він спробував вирушити на фронт у якості бойового пілота. Але медкомісія йому відмовила через травми хребта. Тоді Еббетс, за дорученням уряду, взявся організовувати в країні навчальні літальні центри. Навчав льотчиків аерофотографії. Через деякий час він опинився в Бразилії, де працював у навчальних авіацентрах і готував репортажі про боротьбу американських і бразильських ВПС з підводними човнами німців. 

Після війни Чарльз Еббетс приїхав в Майямі і з друзями організував рекламне агентство Metropolitan News, де і пропрацював цілих 17 років. Рекламне агентство зіграло колосальну роль в пропаганді Майамі як туристичного центру. Еббетс знімав листівки, випускав альбоми з видами, друкував плакати, писав статті. З його агентством ніхто не міг зрівнятися за якістю і кількістю продукції, що випускається. Metropolitan News співпрацювало з міністерствами, туристичними агентствами, урядом штату. 

У 1962 році Чарльз Еббетс поїхав зі штату. Здоров'я сильно похитнулося. Він продовжував знімати, але вже не так багато як раніше. У сімдесятих він захворів на рак і в 1978 році помер. 

За своє життя Чарльз Клайд Еббетс зробив безліч яскравих знімків, але крім професії фотографа він не менш успішно пробував себе і на інших теренах. Серед його друзів були президенти, спортивні знаменитості, індійські вожді і засуджені вбивці. Якби він жив в епоху легкодоступної інформації або мав би комерційний успіх, його ім'я, можливо, сьогодні було б надзвичайно впізнаваним. 

Донька фотографа створила веб-сайт EbbetsPhoto-Graphics.com, де можна побачити велику колекцію фоторобіт Чарльза Клайда Еббетса. 

Здобувайте навички фотозйомки на наших Фотокурсах, аналізуйте роботи класиків, прислухайтеся до власних відчуттів, і тоді ваші фотографії обов'язково будуть радувати Вас і оточуючих своєю технічністю, правильним композиційним рішенням і смисловим навантаженням.  

Поиск по картинке гугл. Google image фотографу
Запись экрана на айфоне. На Huawei

Читайте также: